Kombi bakımları, kalorifer ve petek bakımları ile temzilenmesi işlemelri zamanında yapılmadığı zaman büyük maddi kayıplara neden olabiliyor. Bakımsız kalan kombi ve peteklerin verimi zamanla azalmaktadır. Bu yüzden de gereğinden fazla yakıt sarfiyatı olduğu halde istenen verim bir türlü alınamamaktadır.

Yaşadığımız bölgeleri baz alacak olursak Sakarya, Kocaeli ve Düzce kış ayları aşırı soğuk olmamaktadır. Ancak bu şehirler konumlarından ötürü nemli bir bölgede yer almaktadır. Bu durumda; gerçek sıcaklık ya da soğukluk değerleriyle, hissedilen değerlerin arasında farklılık olmasına neden olmaktadır. Bu yüzden de gerekli önlemler alınmazsa yaşanan iklim değerleri insanların ve diğer ev canlılarının hasta olmalarına ziyadesiyle yetmektedir.

Diğer taraftan ise bakımı yapılmayan kombi ve petekler ayarlanan değerleri yakalamak için fazladan efor harcamakta bu da ev ekonomisine zarar olarak geri dönmektedir. Ayrıca kombiyle bağlantılı olan petek ve radyötörler kullanım süresine bağlı olarak içlerinde dolaşan su zamanla kireç, pas, korozyon, tortu gibi kalıntılar biriktirir. Bu atıkların belirli aralıklarla kontrol edilmesi ve temizlenmesi ısıtma sisteminin sağlığı için gereklidir. Petek temizleme işlemi ile tüm bu bahsedilen atıkların petekler içinden boşaltılarak içeride temiz su dolaşımını sağlamaktadır. Böylece ortaya çıkan ısıdan maksimum verim elde edilirken termostat üzerinden ayarlanan sıcaklık daha optimize bir şekilde kontrol edilebilmektedir.

Sakarya, Kocaeli, Düzce Kombi Petek Bakımı için CİHAN ISI VE TESİSAT SİSTEMLERİ ihtiyaç anında yanınızda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Görüşme Başlat
Merhaba
Hoşgeldiniz...