Sakarya’da su tesisatı işlemlerinizde CİHAN ISI olarak yanınızdayız. Sakarya su tesisatı kurulum, montaj, bakım ve onarım işlemleriniz için doğru adres.

Su tesisatları ile ilgili bazen özensiz davranabiliyoruz. Ancak öncelikle sağlığımızı sonrasında ise ekonomimizi etkileyebilecek bir durum olduğunu unutmamamız gerekiyor.

Su tesisatında yapılacak bir yanlışlık büyük maddi kayıplara neden olabilir. Bu yüzden tesisat işlerinizi işinin ehli ustalara yaptırmanız son derece önemlidir. Su tesisatı, ısı tesisatı, güneş enerjisi tesisatı ihtiyaçlarınızda sıfırdan kurulum ve montaj yapıldığı gibi, oluşabilecek tıkanıklık, teknik arıza gibi herhangi bir problemde de sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Temiz su tesisatları için suyun bağlantısının sağlandığı ilk noktadan yani su sayacından itibaren temiz suya uygun boru ve bağlantı ekipman malzemeleri kullanılmalıdır. Temiz su kendi içerisinde sıcak su tesisatı ve soğu su tesisatı olarak ikiye ayrılır. Her iki su tesisatı içinde boru, fittings ve kolektörlerin galvanizli olması tercih edilir. Yani boru malzemesi olarak termoplastik olanlar kullanıma daha uygundur. Bina dışında kalan boruların donmaya karşı ekstra önlem alınması gerekebilmektedir. Bunun içinde bölgeye göre toprağın donma derinlikleri baz alınarak farklı derinliklerde gömme işlemi uygulanabilir. Gereki teknik bilgilerle su tesisatı kurulumu ve tamiratı yapıldıktan sonra muhakkak basınç testi yapılması gerekmektedir. Bu sayede tesisatın kısa vadede problem çıkarmasının önüne geçilirken daha uzun ömürlü olması sağlanmaktadır.

Boruların kolon ya da kiriş gibi binanın taşıyıcı dinamiklerine müdahale edilerek yerleştirilmeleri son derece sakıncalıdır. Birbiriyle yanyana geçecek su tesisatlarında terleme göz önünde bulundurularak soğuk suyun altta kalması daha sağlıklı olacaktır.

Sıhhi Tesisatlarda Yaşanan Arıza Tipleri

Sıhhi tesisatlarda ki arıza tiplerine baktığımız zaman bunlar;

  • Conta Arızaları: Su sızıntılarına neden olur. İstenmeyen su faturalarına neden olabilir.
  • Musluk Yuva – Yatak Arızaları: Kırılma ya da geçşeme durumlarında değişim daha sağlıklı olmaktadır. Yatak arızalarında sızıntı içeriye doğru ilerleyerek dolapları çürütebilmektedir.
  • Gider Arızaları: Tesisat giderlerinin tıkanıklığı durumunda müdahale edilmezse alt katlara sızıntı, boruda biriken suyun geri taşması ve rahatsız edici kokulara neden olabilmektedir.

Sıhhi Tesisat Nedir?

Temin edilen suyun kullanıldığı yere herhangi bir kayıp ya da bozulma olmadan taşınırken, atık durumunda ki pis suyun koku, sızıntı yapmadan uzaklaştırılması olarak tanımlanabilir.

Sakarya Sıhhi Su Tesisatı ve Isı Tesisatı hizmet verdiğimiz bölgeler;

1. Arifiye
2. Erenler
3. Karasu
4. Kocaali
5. Pamukova
6. Söğütlü
7. Taraklı
8. Akyazı
9. Hendek
10. Geyve
11. Adapazarı
12. Ferizli
13. Sapanca
14. Kaynarca
15. Serdivan
16. Karapürçek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Görüşme Başlat
Merhaba
Hoşgeldiniz...